fbpx
Aşağı kaydır

Blog

Metaverse Dijital Pazarlamanın Geleceği mi?

20 Temmuz 2022Kategori: Dijital Pazarlama

Metaverse günümüzdeki Dijital Pazarlama faaliyetlerini hangi yönde etkileyecek? Bu yazımda, Metaverse’ün pazarlama ve reklamcılık üzerindeki potansiyel etkisini birlikte keşfediyoruz.

Devamını oku
01.

YouTube Analytics: Verinin Önemi

16 Ağustos 2021Kategori: Genel

YouTube videolarınızdan daha fazla etkileşim, potansiyel abone ve reklam geliri mi elde etmek istiyorsunuz? Ya da yüksek performanslı videolar oluşturmak için verileri nasıl kullanacağınızı mı merak ediyorsunuz?
Bu yazımda videolarınızın başarı oranlarını belirlemek için YouTube analizlerini nasıl kullanacağınızı anlattım.

Devamını oku
02.

Nedir bu UGC?

14 Haziran 2021Kategori: Dijital Pazarlama

İlk olarak 2005 yılında literatüre giren UGC (User Generated Content) günümüzün vazgeçilmez pazarlama stratejilerinden biri. Peki neden vazgeçilmez? Neden 2005’ten bu yana hala kullanılıyor? Diğer pazarlama stratejilerinden ne farkı var? Faydaları var peki ama ya dezavantajları? Tüm bu sorulara yanıt bulabileceğiniz bu yazımı hemen okuyun.

Devamını oku
03.

Geleceğin Alışveriş Modeli “As Seen On Web”

7 Haziran 2021Kategori: E-Ticaret

Televizyondan ürün satışı bir döneme adeta damgasını vurdu. Diğer taraftan alışveriş tercihlerini e-ticaretten yana kullanan kullanıcılar için ise ürünün görseline bakıp, açıklamalarını ve ürün yorumlarını okuyarak karar verme aşamasına geçiyor. Geleceğin alışveriş modelinde bu ikisinin birleştirilmiş haline gelmesi oldukça olası gibi gözüküyor. 

Devamını oku
04.

2021 SEO Rehberi

31 Mayıs 2021Kategori: Seo

2021 yılı itibari ile SEO dünyasında önemli değişiklikler oldu. Ben de bu değişikliklere kayıtsız kalamazdım. Her zaman olduğu gibi ben ve ekibim dijital dünyadaki varlıklarını yönettiğimiz tüm müşterilerimiz için en güncel teknolojileri sunmaya devam ediyoruz. 2021 yılı itibari ile sizlerin de dijital dünyadaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek detaylı bir rehber hazırlamaya çalıştım.

Devamını oku
05.

Pandemide Uygulanabilecek 6 Başarılı Pazarlama Stratejisi

24 Mayıs 2021Kategori: Dijital Pazarlama

Dünya COVID-19 salgını ile boğuşurken, pandemi döneminde ve pandemi sonrası dijital pazarlama dünyasının ne yöne ve ne hızda evrim geçireceğini öngörebilmek zorunlu hale geldi. Pandeminin, “dijital dönüşüm” hızımızı arttırdığı bir gerçek. Şu anda bile birçok sektöre yepyeni güçler kazandırdı. Hatırlıyorum da market alışverişlerimiz için daha önce Süpermarket aplikasyonlarına hiç bu kadar bağımlı olmamıştık. Birçok ihtiyacımız için belki çok popüler pazaryerlerinden alışveriş yapmıştık belki ancak domatesi, biberi, peyniri online sipariş etmemiştik.  Sadece bu durum bile dijital pazarlama alanında hizmet veren bizler için yeni yeni kararlar almamız gerektiği anlamına geliyor.

Devamını oku
06.

“Pazaryeri” -“E-Ticaret Sitesi” ikilemi

17 Mayıs 2021Kategori: E-Ticaret

İnternette ürünün satmaya hazırlanan bir kişi için birçok e-ticaret platformu ve pazaryeri seçeneği var. Birçok müşterim internette ürün ve hizmetlerini satmanın günümüzde artık bir gereklilik olduğu konusunda hemfikir. Özellikle internette satışa yeni başlayacak olanları dinlediğimde bu kadar çeşitliliğin arasında seçim yapmak konusunda kafaları oldukça karışık.

Bu yazımda internetten satış yapmak isteyen ama pazaryerleri ile kendi e-ticaret siteleri ikileminde kalan firmalar (veya bireysel satıcılar) için her iki seçeneğin artılarına ve eksilerine değineceğim.

Devamını oku
07.

WordPress’i tercih etmeniz için 9 neden

9 Mayıs 2021Kategori: Web Sitesi

"Neden Wordpress kullanmalıyım?" sorusunu en az bir kez aklınızdan geçirdiyseniz doğru yerdesiniz. Kendinize bu soruyu sormuş olmanız bile en azından Wordpress hakkında biraz araştırma yapmış olduğunuz anlamına geliyor. Bu yazımda elimden geldiğince Wordpress'in artı ve eksilerine, doğru bilinen yanlışlarına değinmeye çalışacağım. İnternet sitesi için platform seçme çıkmazı - Neden Wordpress kullanmalı? Çoğu işletme sahibi için..

Devamını oku
08.

E-Ticaret’in faydaları ve avantajları nelerdir?

6 Mayıs 2021Kategori: E-Ticaret

E-ticaret, şu anda internet pazarlamasının en hızlı değişen ve gelişen sektörlerinden. Ortaya çıktığı ilk günden itibaren öngörülebilir bir büyüme oranına sahip E-ticaret sektörü, Covid-19 pandemisi ile birlikte tüm öngörüleri altüst etti. Öyle ki; sadece 2020 yılında büyüme hızı 4-6 yıl arasında gelebileceği noktaya ulaştı. Yükselen bir ivme ile hızla büyümeye devam etmesi de bekleniyor. E-ticaret..

Devamını oku
09.
© Oğuz ATÇI 2021
Yukarı